2017 Field Representative Teams

The Sydney South Hockey Association is pleased to name the following players to represent the Stingrays in 2017

Open Women

Manager: Clare Brogan

  • Kristen Agius
  • Bella Ancevski
  • Stephanie Ancevski
  • Jessica Brogan
  • Clare Callinan
  • Natassja Davidson-Bunch
  • Analiese Donni
  • Lily Flynn
  • Natassha McDonnell
  • Zoe Newman
  • Alex Noy
  • Gemma Sears

U18.1 Girls

Coach: Eythan Rowling
Manager: Susan Roberts

  • Bella Ancevski
  • Stephanie Ancevski
  • Jessica Brogan
  • Hannah Barnard
  • Erin Campbell
  • Clare Callinan
  • Naomi Duncan
  • Rebecca Janes
  • Claudia Johnston
  • Miri Maroney
  • Natassha McDonnell
  • Zoe Newman
  • Emma Roberts

U18.2 Girls

Coach: Les Wilde
Manager: Catherine Capelli

  • Paris Barnard
  • Courtney Bates
  • Jessica Gilbertson
  • Grace Logue
  • Jean Maroney
  • Andrea Martin
  • Keziah Netto
  • Poulomi Panda
  • Shruti Prusty
  • Hannah Russell
  • Isabel Scortis
  • Elizabeth Tully
  • Morgan Tsang
  • Theresa Wilde

U18 Boys

Coach: Sean Kelly
Manager: Ruth Newman

  • Damon Arapa
  • Nicholas Donni
  • Joshua Gilbertson
  • Christian Halyard
  • Jay Kellly
  • Riley Lloyd
  • Kosta Mastros
  • Mason Neale
  • Ryan O’Leary
  • Harry Roberts
  • Nicholas Rose
  • Mitchell Shipp
  • Matthew Turner
  • Nicholas Wilde
  • Hayden Neale
  • Blake Hernandez

U15 Girls

Coach: Andrew Van Pelt
Manager: Wendy Russell

  • Paris Barnard
  • April Druery
  • Jessica Gilbertson
  • Chelsea Holmes
  • Jordan Hood
  • Hanna Krywulycz
  • Kiara Le Gras
  • Tamsyn Mackay
  • Lili Maroney
  • Miri Maroney
  • Niamh Rosser
  • Hannah Russell
  • Morgan Tsang
  • Tiahna Woodger

U15 Boys

Coach: Craig Turner
Manager: Lee-Anne Vine

    • Luke Arapa
    • Mitchell Bardsley
    • Huon Bollard
    • Angus Callinan
    • Aidan Doyle
    • Blake Hernandez
    • Charles Johnston
    • Zakary Keelan
    • Hayden Neale
    • Lachlan O’Leary
    • Lachlan Prentice
    • Oliver Turner
    • Harry Williams
    • Luca Zatschler

U13.1 Girls

Coach: Susan Jay
Assistant Coach: Lisa Holmes
Manager: Michelle Davidson

      • Chloe Antilla
      • Piper Bentley
      • Jenna-Louise Davidson
      • Brydie Fairfax
      • Christine Flack
      • Keira Greening
      • Emily Hindmarch
      • Chloe Holmes
      • Zoe Jay
      • Taylor Leonard
      • Shontae Salmon
      • Alexandra Singleton
      • Lahni Woodger

U13.2 Girls

Coach: Kirsty Fraser
Manager: Angela Owers

      • Chloe Burne
      • Olivia Cimilli
      • Charlotte Drury
      • Anastacia Flack
      • Chelsea Fraser
      • Madeline Griffin
      • Elizabeth Jones
      • Ella Murphy
      • Mahalia Olsen
      • Jade Paton
      • Charlotte Rainnie
      • Camille Rogerson
      • Paige Walker

U13 Boys

Coach: Adam Johnson
Assistant Coach: Adam Palmer
Manager: David Olsen

      • Jett Austin
      • Oliver Bollard
      • Thomas Bryden
      • Alex Eagleton
      • James Holloway
      • Kian Johnson
      • Asen Maroney
      • Isaac Olsen
      • Noah Palmer
      • Matthew Rose
      • Blake Shaw
      • Elliot Spence
      • Lachlan Staples
      • Byron Watson

U11.1 Girls

Coach: Justine Maroney
Manager: Sonya Gates

      • Katie Cimilli
      • Ashlin Cooper
      • Georgia Eagleton
      • Anastacia Flack
      • Audrey Fuz
      • Stormlee Gates
      • Zoe Griffin
      • Piper Murphy
      • Mahalia Olsen

U11.2 Girls

Coach: Ruth Sannes and Nicole Crews
Manager: Brian Rule

      • Kalahni Crews
      • Jasmine Featherstone
      • Jami Maroney
      • Pia Martin
      • Daisy Martin
      • Kaylee Rule
      • Milan Stowers
      • Amy Whetters

U11 Boys

Coach: Louise Sprod, Kirsty Margetson, Kevin Margetson
Manager: Christy Budd

      • Jonty Austin
      • Rourke Bennett
      • Connor Budd
      • Jack Margetson
      • William Newton
      • Louis Olsen
      • Oisen Perry
      • Peter Rast
      • Cameron Sprod
      • Charles Toal
      • Isaiah Vassallo
      • Finn Wille